Obrazki cz III (a właściwie V czy VI)

1. Stwierdzam, że żyjemy w kraju antyrodzinnych hipokrytów oraz ludzi, którzy mają piękne słowa na wargach a de facto wartości tzw. prorodzinne są im obce. No bo sorry, naprawdę są ludzie, którzy uważają, że kobieta karmiąca piersią gdziekolwiek jest obleśna, niemoralna czy niekulturalna. Kuuurrrrwwwaaa!!!!! Nie rozumiem w sumie. Ale, jak widać, są.

2.Chciałbym kiedyś móc mieć pewne prawo, nie wiem, jak wy, może to chore i pokręcone, ale mnie strasznie dużo radości sprawia to, że jestem wolny, w mnóstwie rzeczy jestem zniewolony, tym gdzie się urodziłem, swoim ilorazem hłe, hłe, inteligencji, wyglądem, chorobami różnymi, zahamowaniami, fobiami, lękami, polskością, wychowaniem w określonej religii i kulturze, swą wrażliwością itd.
Są rzeczy, które mogę, które mógłbym i które, nadzieję mam, będę mógł robić zawsze. Gdy nadejdzie taki czas, że nie będę mógł robić większości rzeczy, które mogę i które mi radość sprawiają i sens dają (nawet jeśli są potencjalne i ich nie robię), będę w kropce. Wtedy chciałbym móc zrobić tę jedną rzecz, nie twierdzę, że kiedykolwiek ją zrobię, mam nadzieję, że nigdy nie będę musiał/potrzebował/chciał. Chciałbym jednak móc ją zrobić. Gdybym nie mógł sam, chciałbym, by ktoś to dopomógł mi w tym. Chciałbym być wolny do końca i chciałbym móc wybrać czy chcę istnieć dalej czy chcę se odlecieć w nicość. Chciałbym po prostu, jeśli nadejdzie taki czas, że nic nie zostanie więcej, wiedzieć, że porta semper aperta est. No chciałbym, nawet jak nie skorzystam. Napisał już o tym tu Eli Wurman.

3. PJN się skończył, trochę mi szkoda, ale niestety się ośmieszyli, wynika, że jednak prawicy w miarę sensownej w Polsce na razie nie będzie. Lewicy zresztą tyż nie dostrzegam.

4. Świat jest pełen idiotów, to wiadomo od dawna, Często idioci są przy okazji ludźmi, którzy upajają się obrażaniem innych i pogardą wobec innych, szczególnie jeśli ci inni odbiegają od normy. Innym może być kobieta, czarny, Żyd, niepełnosprawny. Bywa i tak (np. w grupie rówieśniczej), że innym jest się z totalnie prozaicznego powodu jak wygląd, niski wzrost, nadwaga itd. Innym może być też ktoś samotny, bezdzietny, homoseksualista. Niektórzy uwielbiają obrażać innych. Są też portale opiniotwórcze, które są opiniotwórcze, dobre i piękne, wywiady robią z Obamą czy innym Osamą, chcą prowadzić debatę o Polsce, internecie, rozwoju. Znowu więc padają wielkie i piękne słowa. Tymczasem jednocześnie promują te portale pogardę i nienawiść, wspierają język nienawiści, przyzwalają na pogardę wobec bliźniego. Co ciekawe, jednocześnie pełno na takich portalach wielkich słów o religii, Polsce, rodzinie, a gdy przyjdzie co do czego, to z glana pedałom przyjebiemy. Albo Żydom albo singlom albo lemingom albo wykształconym. Na innych portalach przyjebiemy nauczycielom, na innych księżom, na jeszcze innych emigrantom. Im większej grupie przyjebiemy, tym więcej pięknych i dobrych słów.
Nie ma nic bardziej złudnego niż słowa, nie ma bardziej przereklamowanych słów jak patriotyzm, prorodzinne wartości, moralność, tradycja. Często zza tych słów wyziera tylko jedno: Nienawiść, a tuż za nią (czasem przed nią, czasem obok) mamy siostrę Pogardę:)

P.S. Cd pewnie n kiedyś, może obrazki osobiste wyrychtuję, ale tu chwilowo nie pasują.

Obrazki cz I. (na wordpressie)


Obrazki cz. II

Reklamy

Komentarzy 13 to “Obrazki cz III (a właściwie V czy VI)”

 1. Pino Says:

  Przedawkowałeś otchłań. I po co tak się wkurwiać, przecież to jest tylko i wyłącznie śmieszne, a od wyszydzania mamy grono specjalistów – ot, choćby Dżipsa trafnie podsumował Starosta Melsztyński.

  Cywilizacja śmierci niech się użera z cywilizacją życia, ja mogę co najwyżej naszykować popcorn.

  Ludzie nie myślą, ludzie są pewni swoich poglądów, ludzie wyznają wartości, ludzie mają określony zestaw tabu. Tak było i tak będzie. Niewątpliwie jest to jakiś ważny mechanizm społeczny, ale nie wiem jaki, nie jestem antropologiem.

 2. grześ Says:

  Eeee tam, jakie przedawkowałem, mówisz do kogoś, kto kiedyś codziennie miesiącami siedział po kilka godzin w Salunie, teraz delikatnie zanurzyłem się w otchłań, by zaczerpnąć trochę jej nieświeżego powietrza:)

  Zamiast popcornu ostatnio wolałem rodzynki albo owoce.

  No to jest jakaś ochrona, ja nawet to rozumiem, pewnie jest to jeszcze jakoś tam ewolucyjnie uzasadnione (te moje ignoranckie rozważania z notki i z komentarzy przypominają mi, że powinienem trochę literatury naukowej o inności i mechanizmach walki z innością poczytać choćby „Odmieńców” Hansa Mayera czy „Kozła ofiarnego” Girarda.

 3. Gretchen Says:

  Muszę przemyśleć, bo tu dużo myśli zawartych jest.

  Powrócę.

  Pozdrawiam.

  🙂

 4. Torlin Says:

  Ja też

 5. grześ Says:

  Szanowni komentatorzy, nie myślcie tyle i dyskutujcie, nie idźcie w ślady myśliwych Gre i Torlina:)

  Myślenie jest przereklamowane.

 6. grześ Says:

  W ramach lektur polecanych do punktu nr 2:

  http://sophers.pl/2011/06/15/smierc-na-zyczenie/

 7. Obrazki cz. IV (VII) « grześ Says:

  […] Obrazki na TXT 2. Obrazki wordpressowe Like this:LikeBe the first to like this […]

 8. sleep apnea Says:

  This text is priceless. Where can I find out more?

 9. celebs Says:

  Just desire to say your article is as surprising.
  The clearness on your submit is just spectacular and that i
  could suppose you are a professional on this subject.
  Fine with your permission let me to seize your feed to stay
  updated with forthcoming post. Thank you 1,000,000 and please carry on the
  gratifying work.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: