Trójka odetchnęła (i oddycha) po Sobali:)

Miałem już o tym napisać jakiś czas temu, bo sobie taki samozwańczy i prywatny raport co pewien czas o stanie Trójki mojej ulubionej sporządzać postanowiłem:)
Pana Sobali już dawno nie ma, o jego dyrektorowaniu pisałem tu , z wrodzonym sobie obiektywizmem zauważałem i plusy dodatnie, ale odkąd go nie ma, a właściwie w ostatnich dwu miesiącach zauważyłem taką fajną atmosferę w Trójce.

Coś jak dawniej: niezobowiązująco, sensownie, mądrze, ale bez spinania.
Widać, że to radio z klimatem, tworzone przez ludzi, którzy się lubią i mają wspólny cel.
Oczywiście można uznać to trójkowe towarzystwo za TWA, ale jak słuchałem sobie np. Benefisu Wisławy Szymborskiej, prowadzonego przez Nyczka i Barbarę Marcinik i Michała Nogasia, to sobie pomyśałem, ooo, za Sobali możliwe by to nie było, szczególnie, że gościem był Michnik:)
W ogóle taka radosna, nieskrępowana atmosfera panowała, nawet pani marcinik, raczej zawsz sztywna i opanowana, wypadła z roli, dostała araku śmiechu i nie mogła wykrztusić ani słowa.

Czy benefis Wojtka Manna czy świętowanie 1500-nej listy czy nowa audycja, której pierwszego wydania gościem był pan Kozłowski Krzysztof (następnym gościem będzie pani Staniszkis)

I tak ogólem (czuło się to jeszcze zanim Magda Jethon ponownie nastała) widać było, że wróciła ekipie radość z robienia dobrego radia.
I plus.

Oczywiście ciągle jest obawa, że się zasklepią w tym wzajemnym mizianiu, że będą się upajać swoją „trójkowością” i wyjątkowością do wyrzygania itd
Że muzycznie stoją w miejscu, że publicystycznie mogliby też się poprawić,że brak fascynujących dyskusji o kulturze, że Kaczkowski znowu nie będzie prowadził z powodu choroby audycji (acz Adamczyk jako druh zastępowy w Minimaxie jest świetny)

Nie wiem, czy Magda Jethon czegoś nie popsuje, nie ufam jej do końca, bo moim zdaniem może mieć ciągoty do komerchy:), wolałbym chyba Krzysztofa Skowrońskiego, ale cieszę się, że etap pana Sobali mam ja i ma Trójka za sobą.

No bo z dwojga złego wolę „trójkowość” nawet momentami nudną i mało twórczą niż panów Sakiewicza czy Wildsteina jako odnowicieli Trójki i jej twarze.

Tyle acz będę śledził i w razie potrzeby krytykował:)

Reklamy

Komentarze 24 to “Trójka odetchnęła (i oddycha) po Sobali:)”

 1. maho Says:

  Jednak szkoda Trójki Skowrońskiego, albo wręcz Trójki przedlaskowskiej.

  Swoją drogą, Radio Wnet Skowrońskiego powoli nadaje się do słuchania (rano tylko ,ale zawsze coś). Co prawda ma lekki prawoprzechył, ale da się wytrzymać.

 2. Pino Says:

  Ostatnio nie natykam się na panią Grażynę, więc jest dobrze.

  • grześ Says:

   eee tam, czepiasz się.
   O Grażynie Dobroń napisałem w tym linkowanym tekście tak:

   „Jeszcze Grażyna Dobroń, osoba, której chyba żadne inne radio nie ma i mieć nie będzie. Humor, ciepło, entuzjazm, aż za duży jak na moje depresyjne standardy, pozytywna wariatka, pamiętam jej dawne niedzielne popołudniowe audycje. Teraz po północy w niedzielę ,,Dobronocka” -warto. Ni i ta obsesja pani Grażyny na punkcie oddychania, coś niesamowitego:). Jej zapał,talent i zaangażowanie doceniono, gdy jej reportaż ( jeśli dobrze pamiętam to o chodzeniu po rozżarzonych węglach) zdobył pierwszą nagrodę na jakimś festiwalu europejskim reportaży radiowych.”

   A wnuq trafił:)
   ja z trójkowych pań nie lubię zbyt Barbary Marcinik.

   • Pino Says:

    Jaki humor, jakie ciepło? Irytująca baba o takim głosie, jakby balansowała na pograniczu histerii 🙂 w dodatku propaguje zdrowy tryb życia i każe być szczęśliwym człowiekiem, a może ktoś wcale nie ma na to ochoty? 😛

  • grześ Says:

   A pani Grażyna jest codziennie o 10. 50 i w niedzielę po północy:) (wczoraj nie było, bo było Trzecia Strona Księżyca, niestety musiałem spać.)
   Eh, noc mi się marzy z Trzecią Stroną Księżyca, powieścią gotycka i jakim grzańcem albo kubkiem kakao:)

   Tylko kiedy jakieś dłuższe wolne będzie?

 3. wnuq Says:

  Ja to mam tak – trójkę traktuję jak rodzinę. I jak to w rodzinie, różni bywają wujkowie i ciocie, dziadki, stryjki i kuzyni. Są stryjkowie, których opowiadań o tym, jak to było przed laty, można słuchać godzinami. Taki stryj Kaczkowski czy dziadzio Ptaszyn. Z drugiej strony wujek Baron i Niedźwiedź, co ich można posłuchać, ale raczej przynudzają z tą swoją świętą listą i nie odwiedzam ich regularnie. Dalej bywają takie ciocie jak ciocia Grażynka. W każdej rodzinie jest jakaś ciocia Grażynka. Taktyka jest prosta – trzeba się chować, kryć, uciekać, bo jak już cie dorwie to bez kadzidełka, gadżetów Feng Shui i szpinaku nie puści. Tak czy, inaczej ciocia jest postacią raczej pocieszną. Ale jak przyjeżdża alkoholik, mówi że jest wujkiem z USA, siada na nie swoim fotelu, pali nie swoją fajkę i jeszcze sprowadza pokręconych kumpli, to ja dodatnich plusów widzieć nawet nie chcę. . .
  Poza tym chyba ostatnio rodzinę zaniedbuję bo, że wujek Manio benefis miał to nawet nie wiedziałem, więc zaraz poszukam podcastów, może coś wrzucili. Mogę, za to, polecić autobiografię ostatnio wydaną, bo to co on tam opisuje zwyczajnie wymiata.
  Poza tym, apropos benefisu Szymborskiej i Michnika na niej obecności… Można to to opisać w 3 punktach: 1) przyszedł 2) wyszedł na fajkę 3) nie wrócił. I w ten prosty sposób został gwiazdą wieczoru.
  Poza tym – „Biuro myśli znalezionych” – już zacieram ręce ze względu na obie panie. Ania Syrafińska – dla mnie mistrzyni.
  Poza tym, co znaczy „muzycznie stoją w miejscu” ? Czy to aby nie znaczy „nie idą w stronę moich gustów” ? 😉
  Poza tym, co znaczy „brak fascynujących dyskusji o kulturze” ? Za 20min. zaczyna się „Teren Kultura”. I tak 4x w tygodniu. Weekendy nawet więcej. Czy poziom jest za niski, czy za mało czasu ? ..bo ja przyznaję, że w tym temacie wymagający nie jestem specjalnie.
  Poza tym zajebistość trójki można wyrazić np. tak:
  21:00 Klub Trójki (a w nim: ‚Więzienie za trawkę?’
  Tylko w Polsce osoba posiadająca jakąkolwiek ilość narkotyku może trafić na trzy lata do więzienia.) 😀 😀
  22:00 Manniak po ciemku
  23:00 Trzy kwadranse jazzu
  .. i do północy mnie nie ma 😀

  • grześ Says:

   „Taktyka jest prosta – trzeba się chować, kryć, uciekać, bo jak już cie dorwie to bez kadzidełka, gadżetów Feng Shui i szpinaku nie puści.”

   O kurde, z krzesła prawie spadłem:), super.

   Co do gawędziarzy rodzinnych, Janusz Kosiński był świetny, no i wujek Chojnacki jest ciągle, żal że Wasowski się na rodzinkę obraził i wyemigrował.

   „Muzycznie stoją w miejscu”, że ciągle jest to samo: alternatywa, pop-rock, jazz, folk, myzka świata, chillout, klubowa muza, trochę rocka, blues i tyle.

   De facto np. Niedźwiedź, Baron, Kydryński, Owczarek (Mariusz, nie ten od Strefy rockandrolla) pusczają podobną muzę.
   Szydłowska, Stelmi, Metz tyż.

   Brak mi country, brak mi punka, brak mi ciężkiej muzy, brak mi klasyki.

   Z tą kulkturą to chodzi mi o coś takiego, o cyzm pisałem w tekście o Sobali:

   „2. Dobra, ostra, kontrowersyjna audycja o kulturze, kłótnie o książki, filmy, muzykę, teatr, nie jakieś smętne rozważania Baszki Marcinik (lubię i cenię, ale poweru brak), nie jakieś informowanie jak u Szydłowskiej w sobotę, ja chcę audycję, gdzie się gada godzinę czy dwie o tym, co w kulturze piszczy, gdzie się kłóci, może być i Szczuka, może być i Ziemkiewicz nawet, może Kurkiewicz.
   Bo Trójeczka bywa czasem zbyt bezpłciowa w tym obszarze.”

 4. Pino Says:

  „W każdej rodzinie jest jakaś ciocia Grażynka. Taktyka jest prosta – trzeba się chować, kryć, uciekać, bo jak już cie dorwie to bez kadzidełka, gadżetów Feng Shui i szpinaku nie puści.”

  dobre :)))

 5. grześ Says:

  EEE tanm, co jak co, ale ja w swym malkontenctwie nie lubię ludzi zbyt dużo entuzjazmu posiadających, ale Grazyna Dobroń jest tak przegięta, że aż fajna, to jak kobieta z dziekanatu u mnie na studiach, była tak nieprzyjemna, że aż ją polubiłem:)

  I tak samo lubię Dobroniową:).

 6. Pino Says:

  Rozumiem, ale ten rodzaj perwersji do mnie nie przemawia.

  • grześ Says:

   no przekonywać nie będę, Grażyną Dobroń nie jestem, ale czekaj, zapodam ci coś z forum Trójki:)

   „Ona na pewno bije męża”
   Rozwaliła mnie ta opinia o pani Grażynie:), a elektorat negatywny ma faktycznie duży, ja jednak ją przekornie lubię i szczerze mówiąc Trójka bez niej by nie była Trójką:)

   Zresztą jest tam dla mnie od zawsze:)
   Marcinikowa niby też jest od zawsze, ale tę mógłbym wywalić bez wyrzutów sumienia:)

   • Pino Says:

    a tam bije, pewnie po prostu każe mu się zdrowo odżywiać i optymistycznie podchodzić do życia

   • maho Says:

    Mnie p. Dobroń odstręczyła kiedyś w jakiejś audycji typu „ludzie dzwonią a my im radzimy co mają zrobić ze swoim życiem” (nazwy nie pamiętam).

    Zadzwoniła jakaś kobieta i się przez kilkanaście minut skarżyła na to że ostatnio w małżeństwie się pogorszyło. Tyle że nie chodziło jakieś „duże sprawy”, ale jakieś pierduły, takie które się normalnym ludziom zdarzają raz na miesiąc i czasem nawet nie zauważą.

    Jaką dostała odpowiedź? Czy było to „powinna Pani powiedzieć mężowi o swoich potrzebach”? Albo jakaś rada jak coś wnieść do ogólnomałżeńskiego nastroju? Nie – to było „a może pani powinna się zastanowić czy nie chcecie się rozejść?”.

    No ludzie! – tej babie bałbym się dać zegarek do nakręcenia bo na pewno zepsuje. Ale za to z uśmiechem i wielkim optymizmem.

 7. owcarek podhalański Says:

  Trójka odetchnęła? Zycmy jej więc duzo świezego powietrza do tego oddychania 😀

 8. Torlin Says:

  Ależ Grzesiu, oni nie zginęli od świeżego powietrza, tylko przemoczyli nogi przechodząc w zimie przez Berezynę.

 9. grześ Says:

  Pino, a to jak wiadomo może być gorsze niż bicie:)

  A o dziwo sam wpadłem w optymizm, bo przed chwilą się okazało, że możliwe, że jutro mi zlecenie wpadnie i tłumaczyć będę.

  Przewodnik po Lizbonie (pozdrowienia dla pana Referenta:))

 10. Pino Says:

  Dobry dzień, planety sprzyjają, dostałam dzisiaj propozycję pracy – i to zgodnej z dotychczasowym przebiegiem kariery zawodowej 😛

  Powodzenia dla nas!

 11. grześ Says:

  acz żeby nie było tak optymistycznie, to tegoż przewodnika tylko małe fragmenty:), nie że od razu cały, tak dobrze to nie ma.

  A ja propozycji pracy na razie nie dostaję, na razie jeszcze nie mam umowy nawet z uczelni na której pracuję wprawdzie rzadko i na umowę -zlecenie, no, ale prywatne uczelnie zorganizowane zbyt dobrze nie są, nie mówiąc, że jak na razie nauczam tam za darmo:), a stawki podobno też nie są zbyt wysokie (oczywiście dokładnej nie znam)

 12. Futrzak Says:

  1. Publicystyka za mientka jak na radio publiczne
  2. Muzyka w paśmie 9-11 za nijaka
  3. Niedźwiedzki
  4. Sięwzajemnemizianie „eleganckiego towarzystwa” (copyright by Pyzol)

  To minusy. Reszta daje radę.

  ps. Cieszę się, że się zgadzamy co do oceny KS-a 🙂

  pzdr

 13. Futrzak Says:

  Aha, benefisu Szymborskiej słuchałem nieco zakłopotany. Zawsze tak reaguję, gdy mam do czynienia z przypadkiem zbiorowego autoerotyzmu. Dobrze, że to radio 🙂

  pzdr

 14. grześ Says:

  Futzaku:

  ad 1.
  Zgoda, w ogóle mało tej publicystki, np. zauważyłem, że Klub Trójki ostatnio tylko kulturą się zajmuje.

  ad 2. Czyli u Barona?
  Nigdy go muzycznie nie ceniłem, ale lepszy jest od Niedźwiedzia, który po powrocie rozczarowuje strasznie…

  ad 3. Lubię go, jak wiesz, ale muzycznie jest tragiczny ostatnio:) , np. w takiej Markomanii.

  4. A na razie mi nie przeszkadza, zresztą mizianie w dobrej atmosferze póki nie przekracza jakiejś dawki, jest okej, ale fakt, tendencje są niepokojące, np. gremialny zachwyt pracowników swoją panią yrektor, wygląda jak lizusostwo straszne.

  KS to Krzysztof Skowroński?

  P.S. Ty się ciesz, że nie słuchałeś (?) benefisu Kondrat, wzajemne mizianie do kwadratu, acz ujdzie, znaczy sympatycznie.

  P.P.S. Zapraszam póxnym wieczorem, zamierzam dowalić Rymkiewiczowi, bo wywiad w Newsweeku mnie poraził…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s


%d blogerów lubi to: